Corona Virüs Aşısı Olan Gönüllü Virüse Yakalandı

Endonezya’da corona virüs aşısı olan gönüllü denek coronaya yakalandı.

Endonezya’da, Çinli şirkete ait potansiyel yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısı olan bir gönüllü deneğin testin pozitif çıktığı bildirildi. Covid-19 Aşısı 3. Aşama Klinik Deneme Merkezi Başkanı Prof.Dr. Kusnandi Rusmil. Bandung kentindeki gönüllü insan denemeleri çalışmasında Covid-19 aşısı olan bir kişinin PCR  testinin pozitif çıktığını açıkladı.,

Rusmil, gönüllü kişinin, aşısı sonrası vücudun bağışıklık kazanması için belirli bir süre evde kalınması protokollerine uymayarak şehirlerarası yaptığı seyahat nedeniyle Covid-19 ‘a yakalandığını ifade etti. Söz konusu kişinin aşı testinden virüsü kapmadığını vurgulayan Rusmil, ikinci aşı testi sonrası bağışıklık için 2 hafta bekleme süreleri olduğunu, gönüllülerin sağlık durumuna ilişkin de 6 ay gözleme ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Corona Virüs Aşısı

Corona virüs aşısı olan gönüllü corona’dan kaçamadı

Endonezya, devlete ait ilaç şirketi Bio Farma ortaklığında 11 Ağustos’ta, yaklaşık 2 bin gönüllüye Sinovic Biotech’in “CoronaVac” adıyla geliştirdiği Covid-19 aşı adayının üçüncü aşama klinik çalışmalarına başlamıştı. Çinli şirkete ait aşıyı ülkede ocak ayında hükümet kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 2021 yılı sonuna kadar da 300 milyon doz aşı tedarik etmeyi planlaıyor.

 

uykusuzblog