Cem Dizdar Galatasaray’ın Neftçi Bakü Maçını Değerlendirdi

Cem Dizdar , Galatasary’ın dün akşam oynadığı Avrupa Ligi 2. önleme maçının değerlendirmesini TRT Spor’a yaptı. Temsilcimiz Galatasaray UEFA Avrupa Ligi’nde kardeş ülkemiz olan.  Azerbaycan temsilcisi Neftiçi Bakü takımını deplasmanda 3-1 mağlup ederek bir üst tura çıktı.

Cem Dizdar

 

Cem Dizdar Galatasaray’ın Neftçi Bakü karşısında gösterdiği performansı değerlendirdi.

Galatasaray UEFA Avrupa Ligi 2. önleme maçında karşılaştığı Neftçi Bakü takımını deplasmanda 3-1 yenerek bir üst tura yükseldi. Temsilcimizin gollerini Mbye Diagne (19) (63) ve Luyindama (48) kaydetti. Azerbaycan ekibinin tek golü ise 46. dakikada Mamadou Mbodj’dan geldi.

Cem Dizdar mücadeley ilişkin değerlendirmelerini TRT Spor’da yayınlanan Spor manşet programında yaptı.

“Galatasaray çok derli yoplu oynadı. Tabi rakibinin gücü oranında oynadı. Ama bunların hepsi Galatasaray’ın yakın dönemdeki zorlu takviminde çok işine yarıyacak” dedi.

Bir izleyicinin “Galatasaray oyun disiplini ve çalışma disiplini yüksek Lines’ten vazgeçmişti. Ve dün Linnes’le oynamak durumda kaldı. Lines ise Avrupa Futbolu’nu İskandinav’lara tercih ettiğini kanıtlar bir performans sergiledi.” yorumunu da değerlendiren gazeteci yazar şu ifadeleri kullandı.

“Bunlar bizim burada pek hoşumuza gitmeyen oyuncular. Meziyetli oyuncu seviyoruz. Meziyetsiz diyemezsin. Bunlar iş yapan oyuncular. Doğru yerler gidiyorlar, doğru alanlara kapanıyorlar, doğru pasları atmaya çalışıyorlar. Atıyorlarda. Taylan Antalyalı, Linnes, Emre Kılınç, Diagne, Marcao hepsi iyi, gösterişli oyuncular oldu. Bu oyunu başka 11’le de başka türlü oynamaya çalışacak Fatih Terim. Başka yolu yok.”

 

 

 

uykusuzblog