Asker Eğlencesinde Kurallar Hiçe Sayıldı.

Asker Eğlencesinde Sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadı. Bulaşı riskini çok fazla taşıyan bir Asker Eğlencesi yapıldı. Hiç bir kurala uyulmadı.

Covid-19 önlemleri kapsamında normalleşme süreci başlasa da gerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gerekse bilim insanlarından vatandaşların rehavete kapılmaması yönünde uyarılar geliyor.

Asker Eğlencesinde

Asker Eğlencesinde soyal mesafe ve maske kuralına uyulmadı. Bulaşı riski üst düzeye çıktı.

Özellikle büyükşehirlerde yapılan asker uğurlamalarında bu uyarılar dinlenmiyor. İstanbul Arnavutköy’de kaydedilen görüntüler “bu kadarına da pes” dedirtti. Düzenlenen asker eğlencesinde bir araya gelen onlarca kişi, sosyal mesafe kuralını adeta hiçe saydı.

Toplu organizasyon yasak olmasına rağmen toplanan grup üyeleri, önce el ele halay çekti. Daha sonra horon tepti. Onlarca davetlilerden sadece bir kaçının maske taktığı görüntülendi.

Yaklaşık 1 saat süren asker uğurlama eğlencesi daha sonra sona erdi. Tüm bu anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Gördüğünüz gibi bu gibi toplantılar ve organizasyonlar olduğu sürece Bu salgın bitmez, hatta bulaşı yükselişe geçer. Arkadaşlar, güzel Vatanımın iyi ve has insanları biraz daha sabırla biz bu virüsü yenebiliriz. Lütfen sosyal mesafe ve maske kuralına uyalım.

uykusuzblog