Android 11 Go Edition Sürümünü Google Duyurdu

Google Pixel telefonlar için dağıtıma başlanan Android 11 sürümünde yeni bir haber ortaya çıktı. Google, yeni açıklamasıyla giriş seviyeli akıllı telefonlar için Android 11 Go Edition sürümünü duyurdu. İşte Android 11 Go Edition özellikleri.

Android 11

Android 11 Go özellikleri burda

ABD merkezli teknoloji devi Google. Android ekosisteminin yeniüyesi Android 11‘i geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Şirket yaptığı yeni açıklamayla, 2018 yılında giriş seviye telefonlar için geliştireceğini duyduğu Android Go işletim sistemini Android 11Go Edition olarak duyurdu ve özelliklerini açıkladı.

Google Blog üzerinden paylaşılan bilgilere göre, Android11 GE, Android 10 GE sürümünden yüzde 20 daha hızlı olacak. Giriş seviyesi telefonlar için oldukça önemli bir geliştirme olan bu durumla beraber yeni bir bildirim panelide  kullanıma sunuldu. Standart Android11 kullanıcıları sohbet bildirimlerini nasıl üstten görüyorsa, GE sürümünü kullananlar da aynı şekilde görecek.

Yeni İşletim sistemi sürümü gizlilik konusunda da oldukça iddialı. Android11 GE, uzun süre kullanılmayan uygulamalara verilen izinleri otomatik olarak silecek.

İşletim sistemini kullananlar, artırılmış ekran alanını rahatça kullanabilecek. Kullanıcılar, kendilerine sunulacak hareketlerle ekranlarını daha etkili bir biçimde kullanabilecek.

Google tarafındanyapılan açıklamada “Güveli Klasör” isimli uygulamayla kullanıcılar gizlemek istedikleri dosyaları bu klasörde 4 haneli pin kodu ile güvenli bir şekilde depolayabilecekler.

Yeni çıkan işletim sistemi önümüzdeki aydan itibaren 2 GB’a kadar belleğe sahip tüm yeni cihazlarda kullanıma sunulacak.

 

uykusuzblog

1 YORUM

  1. PlayStation 5 oyunları 700 TL'den Başlıyor – uykusuzblog – uykusuzblog

    […] tarihini ve fiyatını açıklayacak. Yeni konsol fiyatı bilinmezken Godfall oyununun fiyatı çok konuşulacağa […]