Anadolu Efes ‘in Oynayacağı Asvel Maçı Ertelendi

Bir son dakika gelişmesi yaşandı. Anadolu Efes ‘in  23 Ekim Cuma günü oynayacağı LDLC Asvel maçı rakip takımın Corona Virüs nedeniyle forma giyebilecek durumda en az 8 oyuncunun bulunmaması gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.

Anadolu Efes

Anadolu Efes ile Asvel arasındaki maç corona virüs nedeniyle ertelendi

Corona virüs Basketbol sporunda etkili olmaya devam ediyor. Bir çok Basketbol karşılaşması seyircisiz oynanmasına karşın takımlardaki oyuncuların corona virüse yakalanması sonucunda oynanamadı. Sporu çok etkiliyen salgın hastalık artık hayatımız da çok büyük tehdit olmaya devam ediyor.

Basketbol karşılaşmalarıda salgından çok etkilendi. Sezon başında Turkish Airlines EuroLeague maçların seyircisiz oynanması kararını almıştı. Bu karara rağmen corona virüs basketbol takımlarında sık görülmeye başlandı. Birçok karşılaşma salgın yüzünden oynanamadı.

EuroLeague  Basketball, dün Covid-19 nedeniyle sezon başında oluşturduğu Özel yönetmelikte değişime gitmişti. Bu Tip durumlarda 20-0’lık hükmen mağlubiyet kararı ortadan kaldırılmış ve mücadeleler için 3 kerelik erteleme hakkı getirilmişti.

Yeniden planlanacak bu 3 karşılaşmaların tarihleri ilerleyen süreçte EuroLeague Basketball tarafından duyurulacak.

Konuya ilişkin Anadolu Efes’in açıklamasında ise, “Turkish Airlines Euroleague Normal Sezon beşinci haftasında 23 Ekim 2020 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda LDLC Asvel’i konuk edeceğimiz karşılaşma Euroleague tarafından ertelenmiştir. Konuk Ekip LDLC Asvel, Euroleague Basketbol Sağlık ve Güvenlik Protokolleri uyarınca yapılan PCR test sonuçları neticesinde sahaya çıkabilecek asgari oyuncu sayısından daha azına sahip olması nedeniyle belirtilen karşılaşma Euroleague tarafından ileri bir tarihe ertelenmiştir. Anadolu Efes – LDLC Asvel karşılaşmasının oynanacağı tarih, Euroleague Yönetimi tarafından açıklanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

uykusuzblog