Almanya : 3 – Türkiye : 3 Ne Maç Oldu Ama

Dün akşam Türkiye Milli takımımız deplasmanda Köln’de Almanya ile hazırlık karşılaşmasına çıktı. Maça dengeli başlayan milli takımımız ilk yarıda birçok pozisyondan yararlanamada devrenin sonunda Almanya bulduğu gol ile 1-0 öne geçti ve ilky yarı bu sokorla bitti.

Türkiye

 

Almanya Türkiye karşısında 2. yarıya fırtına gibi başladı

Almanya maçın ikinci yarısının başında baskı ve persle başlayıp pozisyonlar buldu fakay gerek kaleci Mert ve gerek defansımızın iyi olması sonucunda golü bulamadı. bu atakların hemen ardından tekrarar dengeyi kuran millilerimiz 49. dakikada Ozan Tufan’ın ceza sahası yayından müthiş vuruşuyla eşitliği yakaladı maç 1-1. Maç dengeli gidyordu bir biz bir almanlar atak geliştiriyordu yine 58. dakikada Almanya milli takımı 2-1 öne geçmeyi başardı.

Millilerimiz yılmadı ve pes etmedi gene dengeli ve bir nebze üstün oyununu devam ettirdi. Atak üstüne atak geliştiren milli takımımız yine 67. dakikada Efecan’ın takipçiliği sayesinde golü buldu ve karşılaşmada 2-2 eşitliği yakaladı. Maç böyle giderken 2. yarıda oyuna giren Cengiz Ünder ile net bir pozisyondan yararlanamadık.

Millilerimiz maçın çoğunu karşılıklı ataklarla ve dengeli bir şekilde geçirdi. Tam üstünlük sayısını bizim bulacağımız sırad organize bir şekilde gelen Almanya 81. dakikada Türkiye milli takımı karşısında bir kez daha öne geçmeyi başardı durum 3-2. Ama milli takımımız pes etmek nedir bilmiyordu. Yoğun pres ile oynayan oyuncularımız  ataklarını sıklaştırdı. Gene ebu ani atakla Almanya milli takımının cezasahasına giren milliler arka direkte beklen Kenan Karaman’ın ayağından golü buldu. Ve maçta 3-3 eşitliği yakaladı.

Bende dün akşam izlediğim milli takım bazı şeyleri geri hatırlattı. Bundan yıllar önce katıldığımız Avrupa Şampiyonasında milli takımımız her geri düştüğü maçta geri dönmesini başarmıştı. Hatta yine Almanya karşısında yarı finalde maçın başından sonuna kadar üstün götürdüğümz naçta son dakikalarda yediğimiz gol yüzünden elenmiştik. Şimdi ise aynı o milli takıma yakı bir milli takım izledik. Gerçi bu milli takım daha genç ve dinamik oyunculardan kuruluydu. Maçı son dakikalara kadar bırakmadık. Üsütn bitirebileceğimiz maçı berabere bitirdik. ve şu sözler akla tekrar geldi. Fatih Terim’in ünlü sözleri “Biz bitti demeden bitmez.”

BU maçtan sonra Sırbistan ve Rusya ile oynayacağımız maçlarda ümitlendim. Bu maçları kazanır ve grubu lider bitirsek bir üst lig olan Uluslararası B ligine yükseleceğiz. Umarım başarılı olup B Ligine çıkaraka ait olduğumuz A Ligine bir adım daha yaklaşırız.

 

uykusuzblog