Alman Editör ‘den Ülkemize Övgü Dolu Sözler

Alman Editör . Corona virüs salgınında ülkeler normalleşme adımları kapsamında sınır kapılarını açmaya başladı. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild’in editörü Berlin’den Antalya’ya yaptığı yolculuğun ayrıntılarını anlattı.

Alman Editör Bild gazetesinde görevli Mıchael Quandt, uçağa binip turist gibi Antalya’ya tatile geldi. Türkiye’nin salgına karşı eksiksiz önlemler aldığını, Antalya’nın Berlin’den daha tedbirli olduğunu yazdı, hatta Merkel’i bile Türkiye’ye davet etti.

Alman Editör

Alman Editör turist gibi Antalya’ya tatile geldi.

Bilf editörü Micheal Quandt, CNN TÜRK TV canlı yayınına bağlandı. Quandt alınan önlemleri övgüyle anlattı. Quandt, “Havalimanına geldiğimde gördüğüm konsept çok ikna ediciydi. Bir çok dezenfekte alanı vardı. Sosyal mesafe tabelaları vardı ve her yerde gerekli uyarılar yapılıyordu. Otele giderken her koltuktan biri boş bırakılıyordu. Orda bile sosyal mesafeye dikkat ediliyordu. Benim için önemli olan bir şey ise hem havalimanı hem de otelde ateşimizin ölçülmesiydi. Çok ikna ediciydi. Sahilde, restoranlarda da sosyal mesafe vardı” dedi.

uykusuzblog