Adem Büyük Resmen Yeni Malatyaspor’da

Galatasaray, Adem Büyük ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshedildiğini borsaya bildirdi. Bunun sonrasında ise Yeni Malatyaspor, futbolcuyu kadrosuna kattığını açıkladı.

Süper Lig’de yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray’dan bir ayrılık haberi daha geldi. Sarı Kırmızılı kulüp futbolcu ile olan sözleşmesini karşılıklı anlaşılarak feshedildiğini borsaya bildirdi. Bunun sonrasında ise Yeni Malatyaspor, AdemBüyük’ü transfer ettiğini resmen açıkladı.

Adem Büyük

İşte Adem Büyük ile ilgili Galatasaray’ın Kap’a yaptığı açıklama:

Profosyonel futbolcumuz  Adem Büyük ile Şirketimişz arasındaki sözleşme karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Buna göre oyuncu Şirketimize 2.010.508 TL. tutarındaki bedeli, karşılıklı sona erdirme tazminatı olarak ödeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray ile olan sözleşmesini fesheden futbolcu 2017-19 yılları arasında formasını giydiği eski takımı Malatyaspor’a geri döndü. Tecrübeli forvet Galatasaray’da oynadığı sürece vasat bir performans ortaya koymuştu. Bu yılda Galatasaray forma giyemeyeceğini anlayan futbolcu takımından ayrılma kararı almıştı.

 

uykusuzblog