MUSLERA VE ANDONE SAĞLIK AÇIKLAMASI

Galatasaray’ın dün akşam oynadığı maçta sakatlanan Muslera ve Andone’nin durumları için kulüpten açıklama geldi.

“Andone’nin ön sağ çapraz bağlarında kısmi yırtık, Muslera’da ise tibia ve fibula kırığı tespit edildiğini, Uruguaylı kalecinin yarın ameliyat olacağını” açıkladı. Sarı Kırmızılı Ekip  27.hafta maçında Çaykur Rızespor ile karşılaşmış ve mücadelenin 15. dakikasında Muslera acılar içinde yerde kalmıştı. Musleranın sahadan çıkarılmasına sedye yetersiz kalmış ancak ambulans ile sahadan çıkarılmıştı. Aynı maç içerisinde 2 yarı oyuna giren Andone 68. dakikada Kaleci Tarık’ın sert müdahalesiyle yerde kalmış ve hakem pozisyonu var’da izlemesine karşın ne faul çalmış nede kırmızı kart göstermiştir. Sakatlanan Andone sahayı  sedyeyle terketti.

Muslera

Sarı Kırmızılı ekip Muslera ve Andone’nin sağlık durmu ile ilgili yaptığı açıklama şöyledir.

“Oyuncumuz Florin Andone’nin yapılan MR tetkikleri sonucu; sağ dizde darbeye bağlı ileri esneme sonucu iç yan bağında tama yakın, ön çapraz bağında  ise kısmi yırtık tespit edilmiştir. Tedavisinin detayları oyuncunun sözleşmesi bulunan Brighton Kulübü ile yapılacak olan görüşme sonrasında planlanacaktır.

Tibia ve fibula kırığı teşhis edilerek bugün ön hazırlıkları yapılan oyuncumuz Fernando Muslera’nın ameliyatı ise yarın sabah gerçekleşecektir.

uykusuzblog