Bakan Koca 6 İlimizi Sıralayıp Uyardı

Bakan Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bazı illerimizde, vaka artışına rağmen yoğun bakım hasta sayımız düşük; Ankara’da 84, Konya’da 46, Bursa’da 43, Batman’da 22, Siirt’te 8, Van’da 5. İyileşen hasta sayımız bugün yeni vaka sayımızdan 220 fazla. Tedbirlerle aradaki farkı giderek açmalıyız.” ifadesini kullandı.

Bakan Koca yeni korona virüs tablosunu açıkladı.

Sağlık bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Bakan Koca ‘nın da twitter’dan paylaştığı “Türkiey Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 40 bin 496 test yapıldı, 1192 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saate 23 hasta vefat etti, 1412 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 2 milyon 945 bin 240, vaka sayısı 187 bin 685, vefat sayısı 4 bin 950 olarak kayıtlara geçti. Yoğun bakımdaki hasta sayısı 803, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 327, toplam iyileşen hasta sayısı 160 bin 240 oldu.

Bakan Koca

Kayseri Valisi’nden açıklama

Kayseri valisi Şehmuz Günaydın, kentt yeni tip corona virüs (Kovid-19) vakalarındaki artışın akraba ziyaretleri, nişan, düğün ve taziye gibi etkinliklerden kaynaklandığını belirtti. Günaydın, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, korona virüs ile mücadelede şimdiye kadar elde edilen kaznımların tehlikeye atıldığını belirtti.

Vaka artışına dikkat çeken Günaydın, “Çok kıymetli hemşehrilerim, corona virüsle mücadelede şimdiye kadar elde ettiğimiz kaznımları, ne yazıkki akraba ziyaretleri, nişan, düğün, taziye, toplu yemek ve kahvaltılarda tehlikeye atıyoruz. Son haftada pozitif vakaların yüzde 80,5’inin bunlardan kaynaklandığını hatırlatmak isterim” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca

Konya’da Karantina

Konya’nın Seydişehir ilçesinde 1 mahalle ile 1 apartmanda, yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kesecik mahallesi ile Alaylar 1 mahallesinde yapılan testlerde, Kovid-19 vakalarına rastlandı. Bunu üzerine Kesecik mahallesinin tamamı ile Alaylar 1 mahallesindeki 1 apartman, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantina altına alındı. Kararın ardından Kesicik mahallesine giriş ve çıkşlar kapatıldı.

 

 

 

uykusuzblog